O areálu Skalky

Skalka je areálem s celoročním využitím a je ideálním místem pro děti, kterým je k dispozici celá řada atrakcí od prolézaček, skluzavek a houpaček, přes trampolíny a kolotoče, až po aquazorbing a lodičky. Prostě celá řada skákadel, hopsadel a prolézadel, kde Vaše děti ztratí pojem o čase a kde se bezpečně mohou vyřádit. Celý areál je zatravněn a uzavřen v malém údolí mezi hlavní budovou, lesem a svahem, který zčásti pokrývají super zážitkové tubingové dráhy o délce přes 145 m. Přijďte se podívat, bude to zábava. Všechny atrakce doplňte skvělou kuchyní a uvidíte, že se nikomu nebude chtít domů.

Od června navíc rozšiřujeme atrakce o:

  • krásný dětský kolotoč,
  • 3 obrovské skákací hrady, na kterých můžete vaše ratolesti nechat bez obav dovádět díky rozdělení věkové hranice,
  • zatraktivnili jsme zážitkové tubingové dráhy a doplnili je o vodní mlhu,
  • pro váš velký zájem o vodní atrakce jsme také doplnili 2 obrovské aqazorbingové válce.

Vstup do areálu je zdarma pro dospělé a děti do 2 let.

V zimních měsících se stává areál rájem lyžařů, snowboardistů a v poslední době velmi oblíbenou destinací bobařů a sáňkařů pro něž se vytvořil speciální kopec o délce víc než 100 m. Původně byl areál Skalky využíván zejména lyžaři, nyní je však v areálu i přes zimu k dispozici 14 různých atrakcí, jako je například nově vybudované kluziště nebo horolezecká stěna či dvě sjezdovky a také dětský ski park s pásovým vlekem. Pro sportovní akce je Skalka vybavena, běžkami, sněžnicemi, metanou, laserovou biatlonovou střelnicí a časomírou pro sjezd na lyžích.

 

Mapa letních atrakcí Mapa zimních atrakcí

 

Celoročně pro Vás také připravujeme řadu zajímavých akci, jako jsou:

  • Organizované sportovní akce pro děti
  • Příměstské dětské tábory
  • Pravidelní hudební akce
  • Večerní venkovní kino pro děti i dospělé
  • Dětské diskotéky a zábavný program
  • Gastronomické festivaly

 

 

Unikátní technologie zasněžování

Bohužel, ne vždy zima je zimou, to nás vedlo řádně se připravit i na tyto situace, abychom nezklamali své pravidelné návštěvníky. Jedním z řešení bylo pořídit speciální technologii snow factory (sněžný kontejner), který je schopný vyrobit až 100 m2 sněhu za jeden den i v teplotách nad nulou.

V areálu je v provozu i lyžařská a snowboardová školička pro ty nejmenší i začínající lyžaře a také ski servis s půjčovnou.

 

Ceník Kontakt

 

 

 

Restaurace a Bistro

Areál je plně vybaven kvalitním zázemím stravovacích služeb v nově zrekonstruované restauraci a bistru nebo také v apre- ski baru pod svahem.

Terasy restaurace nabízejí krásný výhled na svah a areálu.

Skalka disponuje útulným sálem s přípravnou kuchyní a vlastním barem, velkou terasou a salónkem, který je ve 2. patře budovy. Sál je také vybaven plátnem a data projektorem. Jsme schopni zajistit veškerý cattering, výzdobu sálu, pořízení foto nebo video záznamu, hudební produkci, zábavu pro vaše hosty, zábavu pro vaše děti s animačním programem a zajištění dopravy v oblasti Ostravy.

 

Restaurace

 

Kudy se k nám dostanete?

Na Skalku se dostanete autem silnicí 1. třídy č. 4692, ulicí Vřesinskou, je to cca 2 kilometry od Vřesinské tramvajové smyčky. Další variantou dopravy na Skalku je tramvajové spojení a to linkou č. 5, 7, 8 nebo 17. Linka číslo 5 dále pokračuje na vřesinskou, kde vystoupíte a přejdete na druhou stranu komunikace č. 4692 cca 10 min chůze.

Skalka disponuje bezplatným velkokapacitním parkovištěm, který je rozdělený na 3 parkovací plochy, který pojme až 280 parkovacích míst. U vstupu do areálu je k dispozici orientační mapa a infocentrum s pokladnou, kde si můžete zakoupit jak suvenýry ze Skalky, které jistě potěší nejen ty nejmenší, tak vstupy na atrakce v areálu.

 


Cesta k areálu

 

 

Turistická mapa a cyklostezky v okolí