O areálu Skalky

Rodinný areál Skalka je tím ideálním místem k aktivnímu trávení volného času i odpočinku. Jeho výhodná poloha na okraji města v malebném prostředí přilehlých lesů a zajímavý program, který areál celoročně nabízí, z něj také dělá zajímavý cíl procházek. Na ty nejmenší tady čeká spousta prolézaček, skluzavek, houpaček, vodní atrakce, zážitkové dráhy a kolotoč. Těšit se však můžete i na skákací hrady,  velmi oblíbená bourací autíčka bumper cars, workout hřiště a  stále se rozšiřující minizoo. Nepřízeň počasí nevadí – máme nově zastřešenou HOP arénu, kde jde skákat na trampolínách za každého počasí. Pro všechny děti splněný sen, nemyslíte? Na čerstvém vzduchu a v příjemném prostředí Vám jistě také vyhládne. Zastavte se v naší nové restauraci, kde kuchaři připravují speciální menu z těch nejlepších surovin. Areál Skalka je skvělá příležitost pro společné chvíle.

Vstup do areálu je zdarma. Ceny atrakcí a nabízených služeb najdete vždy v příslušném ceníku.

V zimních měsících si místo lenošení u televize můžete vyrazit ven a přijít si zabruslit na nově zastřešení kluziště, kde bruslíme za každého počasí. Areál je rájem především lyžařů, snowboardistů a v poslední době také velmi oblíbeným místem pro radovánky s dětmi na bobech nebo na saních. Půjčit lze u nás také sněžné brusle SLED DOGS – novinku na trhu. Skalka prošla řadou rekonstrukcí včetně nově rozšířeného dětského ski parku a vytvoření zázemí s délkou kopce přes 100 m právě pro tolik zábavné bobování. Pro zajištění kvalitních a lákavých sportovních akcí Skalka disponuje časomírou, laserovou střelnicí, sněžnicemi, ale také metanou.

 

Mapa letních atrakcí Mapa zimních atrakcí

 

Celoročně pro Vás také připravujeme řadu zajímavých akcí, jako jsou:

  • Organizované sportovní akce pro děti
  • Příměstské dětské tábory
  • Lyžařské kurzy
  • Divadelní akce
  • Dětské diskotéky
  • Animační programy
  • Workshopy
  • Gastronomické akce
  • Festivaly

 

 

Unikátní technologie zasněžování

Zima není vždy taková jakou bychom si přáli. Protože nám na Vás záleží a přejeme si pro Vás komfort i v takovém období, pořídili jsme snow factory. Jedná se o moderní technologii zasněžování, kdy lze vyrábět sníh až do + 20°C.

V areálu jsou k dispozici 2 sjezdovky s délkou přes 300 m, ski park pro děti s pásovým vlekem a kopec s délkou přes 100 m k bobování. Využít můžete některou z nabídek lyžařských kurzů nebo si domluvit individuální výuku. Samozřejmostí je půjčovna a servis.

 

Ceník Kontakt

 

 

 

Restaurace a Bistro

Příjemné prostředí naší nové restaurace láká k posezení nejen v zimě, kdy Vás prohřeje krb, ale také na jaře i na podzim, kdy můžete využít zastřešenou terasu s teplomety a v létě určitě oceníte prostornou terasu s výhledem na svah a po okolí areálu. Kuchaři připravují jídla z aktuálních čerstvých surovin a protože si navíc zakládáme na sezónnosti, často obměňujeme menu.

V nejnižší části budovy máme Bistro, kde najdete občerstvení do ruky nebo s sebou, suvenýry či turistické známky.

Pro pořádání firemních večírků nebo meetingů nabízíme malý sál s kapacitou 30 osob a velký sál s kapacitou až 100 osob. Tento konferenční sál je vybaven zvukovou aparaturou, dataprojektorem a flipchartem.

Umístění areálu, v přírodě u lesa, je také ideálním prostředím pro svatební hostinu. Pro tuto slavnostní chvíli nabízíme sál pro asi 80 osob a venkovní terasu pro 50 osob. Dominantu svatebního místa tvoří svatební strom – dílo uměleckého kováře z Landeku p. Schwancara.

 

Restaurace

 

Kudy se k nám dostanete?

Na Skalku se dostanete autem silnicí 1. třídy č. 4692, ulicí Vřesinskou, je to cca 2 kilometry od Vřesinské tramvajové smyčky. Další variantou dopravy na Skalku je tramvajové spojení a to linkou č. 5, 7, 8 nebo 17. Linka číslo 5 dále pokračuje na vřesinskou, kde vystoupíte a přejdete na druhou stranu komunikace č. 4692 cca 10 min chůze.

Skalka disponuje bezplatným velkokapacitním parkovištěm, rozděleným na 3 parkovací plochy, které má až 280 parkovacích míst. U vstupu do areálu je k dispozici orientační mapa.

 

 

Cesta k areálu

 

 

Turistická mapa a cyklostezky v okolí